tel +48 56 / 655 8855

Konglomerat kwarcowo-granitowy

  1. CODZIENNE CZYSZCZENIE

Zawsze proponujemy najdelikatniejsze metody, dlatego sugerujemy stosowanie detergentów o neutralnym pH. Dla celów codziennego czyszczenia wystarczające jest przetarcie powierzchni czystą wilgotną ściereczką lub gąbką, a następnie wysuszenie suchą szmatką. Alternatywnie, możliwe jest umycie powierzchni umiarkowaną ilością neutralnego mydła, a następnie spłukanie i osuszenie przy pomocy miękkiej suchej szmatki.

UWAGA: Przestrzegamy przed stosowaniem detergentów, technik mycia lub usuwania plam, które nie są odpowiednie dla tego rodzaju powierzchni: może to spowodować nieodwracalne szkody. Radzimy w każdej sytuacji dokładne zapoznanie się z etykietą produktu, jaki zamierzacie Państwo zastosować w danym celu; w każdym przypadku sugerujemy przetestowanie produktu zgodnie z instrukcjąużytkowania na małej części powierzchni, która znajduje się w niewidocznym miejscu.

 Ważne: Radzimy, aby nie pozostawiać produktów spożywczych na powierzchni, takich jak oleje (oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron), wino, herbata, kawa, soki owocowe, napoje (np. Coca Cola), owoce i warzywa (pocięte), lub produktów higieny osobistej, takich jak pasta do zębów, perfumy, płyny po goleniu, itp. Niektóre substancje zawarte w tych produktach mogą być agresywne. W związku z tym, w celu zabezpieczenia powierzchni, produkty takie powinny być usunięte jak najszybciej, a powierzchnię należy spłukać wodą i osuszyć. W przypadku substancji oleistych, powierzchnię należy umyć neutralnym mydłem.

  1. W JAKI SPOSÓB NALEŻY USUWAĆ NAJBARDZIEJ ODPORNE PLAMY

W przypadku, jeśli na powierzchni występują zabrudzenia spowodowane zalaniem lub zaschnięte plamy, doradzamy usunięcie stałej części zabrudzenia przy pomocy noża. Najlepszy do tego celu jest nóż plastikowy, ale w każdym przypadku należy zachowaćostrożność. W przypadku, jeśli na powierzchni pozostają resztki zabrudzenia, można użyć gąbki do usuwania delikatnych plam (takiej jak gąbka kuchenna nie powodująca zadrapań). Jeśli problem nadal się utrzymuje, można zastosować zwykły detergent lub lekko ścierający krem (taki jak krem CIF), pocierając powierzchnię kolistymi ruchami. Po takiej operacji powierzchnie należy oczywiście spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

Wiele typów plam można skutecznie usunąć specjalnymi gąbkami niepowodującymi zadrapań (np. Magic Rubber Mastro Lindo, Easy Erasing Pad Scotch Brite, itp.), które można zakupić w dużych centrach dystrybucyjnych lub sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów do utrzymania czystości w domu. W każdym przypadku radzimy, aby zwracać uwagę na wskazówki umieszczone na etykiecie i nie stosować nadmiernej ilości tych produktów.

  1. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

W razie przypadkowego wylania substancji chemicznej na powierzchnię (produkty do czyszczenia metali, pieców, farb, kwasów, rozpuszczalników i produktów na bazie acetonu, substancji silnie alkalicznych, itp.), radzimy niezwłoczne usunięcie przy pomocy szmatki lub papieru, a następnie obfite spłukanie wodą.

 Produkty z konglomeratu kwarcowo-granitowego są odporne na uderzenia, jednakże zalecane jest unikanie stosowania nadmiernej siły lub naprężenia na powierzchni materiału. Należy powstrzymać się od uderzania o powierzchnię lub umieszczania na niej nadmiernie ciężkich przedmiotów. Ponadto, sugerujemy unikanie siadania lub wspinania się stopami na blaty mebli laboratoryjnych z jakiegokolwiek powodu.

Produkty ochronne lub odświeżające mogą być stosowane wyłącznie po dokładnym oczyszczeniu materiału. W każdym przypadku radzimy, aby nakładanie wybranego produktu wykonywał specjalista. Doradzamy produkty Fila i Faber, ale na rynku można znaleźć inne produkty o podobnej charakterystyce.

LOKALIZACJA

LOKALIZACJA

POLTECH sp. z o.o.
ul. Płaska 23
87-100 Toruń
GPS: B 18.667827, L 53.0434014

KONTAKT

KONTAKT

tel.: 48 56 / 655 8855
fax: 48 56 / 653 9012