tel +48 56 / 655 8855

Postforming

Czyszczenie i pielęgnacja blatu postforming

  1. Do codziennej pielęgnacji blatu wystarczy miękka ściereczka lub gąbka nasączona wodą z dodatkiem delikatnego detergentu: mydła lub płynu do mycia naczyń . Unikajmy środków czyszczących z elementami ściernymi . Po umyciu blatu wytrzyjmy go do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką  ścierką .
  2. Możliwie szybko wycierajmy zabrudzenia oraz wylane napoje, aby nie doprowadzić do powstania trwałych plam . W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń , możemy wykorzystać jako detergent benzynę , spirytus lub aceton – używamy ich miejscowo oraz nie pozostawiamy na dłuższy czas.

Użytkowanie blatu

Chrońmy blat przed działaniem wysokich temperatur . Bezpośrednio na blacie nie stawiajmy gorących naczyń zdjętych z płyty grzewczej . Nie zmniejsza to jednak funkcjonalności blatu – wystarczy , że pod gorące naczynia  podłożymy podstawki lub podkładki żaroodporne , które chronią blat przed wysoką temperaturą .

Chrońmy blat przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi . Nie kroimy bezpośrednio na powierzchni blatu wykończonego laminatem ( podobnie jak na innych rodzajach powierzchni roboczych ). W tym celu używajmy desek do krojenia . Ponadto chrońmy blat przed uderzeniami ( np. ciężkim naczyniem, młotkiem itp. ). Trwałe rysy mogą powstać w wyniku przesuwania po blacie cieżkimi naczyniami z szorstkim dnem . W ten sposób łatwo również zmatowić błyszczącą powierzchnię . Upewnijmy się także , czy małe AGD i inne urządzenia mają zabezpieczone dno miękkim podkładem . W przeciwnym razie w czasie swojej pracy mogą uszkodzić blat .

Chrońmy blat przed działaniem pary wodnej . Para wodna może powodować trwałe przebarwienia powierzchni blatu. Aby temu zapobiec , unikajmy ekspozycji blatu na jej działanie oraz zadbajmy o sprawny system wentylacji i okap dostosowany do kubatury wnętrza. Jeżeli urządzenia wytwarzające parę wodna , np. zmywarka znajdują sie poniżej linii blatu , jego spodnią stronę musimy dodatkowo zabezpieczyć . Pamiętajmy również , aby nie otwierać zmywarki tuż po zakończeniu jej pracy.

Przed zastosowaniem środków czyszczących przeczytajny ulotkę w celu upewnienia się , że nadają się one do tego typu powierzchni . Zalecamy , aby w żadnym z przypadków środek czyszczący nie zawierał elementów ściernych .

LOKALIZACJA

LOKALIZACJA

POLTECH sp. z o.o.
ul. Płaska 23
87-100 Toruń
GPS: B 18.667827, L 53.0434014

KONTAKT

KONTAKT

tel.: 48 56 / 655 8855
fax: 48 56 / 653 9012